Міський портал новин Кропивницького

В Україні з 22 порушень прав журналістів два зафіксовано на Кіровоградщині

154

У грудні (станом на 28 число) ІМІ зафіксував загалом 22 випадки порушень свободи слова та прав журналістів на території України. Найбільшу кількість порушень прав журналістів цього місяця експерти ІМІ зафіксували у категорії “перешкоджання законній журналістській діяльності” – 7 випадків. Такими є дані, що подає щомісячний моніторинг Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”. Цього місяця кількість перешкоджань на тому ж рівні, що і у листопаді. Ця категорія тримає своє лідерство з порушень свободи слова. До трійки лідерів з порушень, окрім перешкоджання, також увійшли “доступ до публічної інформації” та “юридичний тиск” – по 4 випадки відповідно, та погрози і залякування журналістів – 3 випадки, інформує Кавун з посиланням на ІМІ.

За інформацією ІМІ серед порушень, що зафіксовані на Кіровоградщині, стосуються доступу до інформації та тиску. Так, 06 грудня поточного року керівник комунального підприємства “Електротранс” Олександр Луценко відмовився надавати усні коментарі журналістам видання “Без купюр”.

Також, як зазначають на сайті ІМІ, Міський голова Олександрії Степан Цапюк 20 грудня під час громадського обговорення бюджету міста на 2018 рік звинуватив відомого місцевого блогера Руслана Гаврилова у несплаті податків. Про це повідомляє представник ІМІ у Кіровоградській області. Як доказ своїх слів посадовець навів дані з доходів блогера. Крім того, під час свого виступу Цапюк пригрозив блогеру, що також був присутнім на цьому заході, звернутись до прокуратури та департаменту захисту економіки Нацполіції.

Перелік порушень міг бути більшим. Просто не всі випадки отримали розголос.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

%d блогерам подобається це: