Міський портал новин Кропивницького

Ідеологічний підсумок по гарячим слідам  

674

Ідеологіний підсумок по гарячим слідам

Вчора мало не змінили назву міської ради в Кропивницькому. А на заваді цьому став голова фракції БПП у міській раді Ігор Волков. Сміхотворно голосували граматичні питання…  Чому сміхотворно?  А хіба  сесія окремої міської ради може міняти правила  української граматики? Звичайно, що ні, бо її доля дотримуватися правил граматики, або їх порушувати.

Міський голова Андрій Райкович, вирішив дослухатися до думки апарату Верховної Ради України, де сидять, без усякого сумніву люди освідченні та грамотні, на відміну від кропивницьких міських депутатів, і поставив на голосування питання назви міської ради. Пропонувалося нарешті назвати по-розумному – Кропивницька міська рада. Але на завді цьому став саме голова фракції БПП у міській раді Ігор Волков, який вимагав десятихвилинної перерви, на якій п’ятнадцять хвилин пояснював членам  свої фракції «як треба голосувати». У підсумку питання «правопису назви» зняли з голосування. І залишилися з тим, що здобули нещодавно 27 листопада, з назвою ради, як кажуть в народі, «наверне».

Чи треба дивуватися прихованій промосковській позиції фракції БПП у кропивницькій міській раді? Мабуть, що ні, бо вона сформована з екс-регіоналів та особистостей, яким не важлива назва партії, аби мати депутатський мандат. А тут «хлопці, що політично перефарбовуються  ще чогось очікують, говорять якісь суди по назві, що тривають  другий рік. Звичайно тут маємо справу з контингентом, що перебуває в  стадії очікування чогось «вчорашнього і романтичного» . А хіба зараз в житті так буває?

Головний підсумок  з вчорашніх подій, що знову проявився вочевидь небезпечний для всього українського в своїх послідовних діях, м’яко кажучи,  «контингент очікування». І  з цим ми живемо, але з цим треба щось робити.  І це не заклик, а лише поки що висновок. Кропивницький найкраще перейменування з багатьох. Горішні Плавні та Дніпро набагато по-українські ідеологічно слабкіші. Через брак українського духу не відбулося повернення назви Січеслав, або навіть первинної  Кодак. А нашому місту поталанило набагато більше отримавши в назві міста ім’я світової постаті.

А згаданий вище контингент не такий вже і безпечний в українському розумінні, адже відкрито і тихцем шкодить вже не перший рік. І тому без певних рішучих дій ,у певний час позбутися того «головного болю» неможливо. Радикали говорять  про це простіше: «Чемодан – вокзал- Росія!» але справа тут складніша. В контингенті змішані і «історична романтика», і хохляцтво, і «руській мір», і багато чого іншого явного, прихованого і, можливо, навіть проплаченого зрозуміло звідки. За вікном же давно палахкотить гібридна війна.

http://h.ua/story/442000/

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

%d блогерам подобається це: