До Нового року лишилося трохи більше двох тижнів, саме час підбивати підсумки 2017-го в рамках проекту “Без купюр” – “Підсумки”. Ми вирішили дослідити, як змінився матеріальний стан депутатів та міського голови Кропивницького на кінець року за останніми змінами, внесеними ними до декларацій. Бо хоча у нас традиційно увага до них прикута в період їх подання, але протягом року дані в деклараціях можуть значно змінюватися.  Згідно з Законом України «Про запобігання корупції», в разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, потрібно в десятиденний строк письмово повідомити про це Національне агентство з запобігання корупції. 

Загалом, завдяки проекту “Декларації” , ми дослідили форми змін 43 депутатів, очільника Кропивницького Андрія Райковича й 4 його заступників.

Так, після подачі декларацій за минулий рік, зміни до них вносили 9 депутатів. Наприклад, депутат від “УКРОПу” Михайло Бєжан цього року придбав автомобіль Honda Crosstour 2013 р.в. у своєї колеги по депутатському корпусу від партії “Рідне місто” Катерини Шамардіної за 250 000 грн.

Дружина Олександра Шамардіна також вказала цю суму у формі змін, як доходи. Крім того, вона також задекларувала отримання від Юрія Ручина 400 000 грн. поворотної безвідсоткової фінансової допомоги, іншими словами – позику.

Сам Олександр Шамардін за рік придбав частки в ТОВ “Омега-Моторс” і ТОВ “Омега-Техно”, засновником яких є він сам, на загальну суму 818 720 грн. Зокрема, він викупив 32,4% акцій “Омега-Моторс” і 13,8% у “Омега-Техно” в Дмитра Олійникова (1 і 2) й Володимира Шполянського (1 і 2).

Інший депутат від “УКРОПу” Віталій Бєлов вказав, що отримав 325 578 грн. від Світлани Крамарової за відчуження рухомого майна.

Також “вдало спродалися” цього року  депутат від ПП “Наш край” Григорій Сергієнко — 120 000 грн.

Свій фінансовий стан за рахунок продажу нерухомого майна покращили також його колеги Анатолій Ларін з “Опозиційного блоку”. Ларін продав 1 об’єкт нерухомості за 241 710 грн.

Секретар міськради Андрій Табалов отримав 108 675 грн. роялті від ПАТ “Хмельницька маслосирбаза”, а також придбав квартиру в Кропивницькому площею 55,1 м.кв. за 120 000 грн.

Найбільше витратився, принаймні за офіційною інформацією, серед представників депутатського корпусу Ігор Волков від “БПП “Солідарність”. Він придбав автомобіль LEXUS RX 200T 2017 р.в. за 1,5 мільйони грн. і пристрій круїз-контролю до нього за 27 000 грн.

Втім за доходами і витратами  усіх інших випереджає міський голова Андрій Райкович. Він 7 разів (1234567) отримав роялті від ТОВ “МІА-ЛЮКС” (в реєстрі Мін’юсту Андрій Райкович значиться кінцевим бенефіціарним власником і співзасновником) на загальну суму більш ніж 18 мільйонів гривень і 720 000 грн. дивідендів від цієї ж фірми.

Крім того, міський голова за цей рік задекларував низку покупок. Зокрема, для себе він придбав у Карлових Варах чоловічі окуляри “PORSCHE DESIGN” за 209 295 грн., у ФОП Улещенко Мілени Олексіївни — 2 духовки, холодильник і робочу поверхню марки ” RESTART” на загальну суму 869 176 грн.

Ще Райкович став власником 50% акцій ТОВ “УКРНАФТАКОМ” за 100 000 грн., а також придбав 45% акцій ТОВ “АПРІКА” і по 50% акцій ТОВ “ТИТАН-ПЛЮС” і ТОВ “БП-Ойл” майже за 2,3 мільйони грн.

Зміни до декларацій заступники міського голови цього року не вносили.

Втім, до кінця року ще є час, тож не виключено, що хтось вирішить витратити кругленьку суму на подарунки до Нового року, або ж, навпаки, отримає якийсь подарунок сам.

Вергуненко Андрій “Без купюр”( з купюрами)

P.S. У “справедливого автора” немає відомостей про Андрія Кролевця, Рафаеля Санасаряна та низку інших “небідних” депутатів.

Нові авто, квартири й підприємства: що змінилось у деклараціях депутатів і міського голови Кропивницького