Міський портал новин Кропивницького

Про продавців підігрітого повітря та їх крутійства

280

Близько 150 млн.грн. заборгувало приватне ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» за спожитий природний газ та його транспортування державній НАК «Нафтогаз України» та ВАТ «Кіровоградгаз». Частину цієї заборгованості, що виникла внаслідок різниці в тарифах, відповідно до прийнятого ВР закону, ДП «Кіровоградтепло» вже давно мало реструктуризувати – проте досі цього не зробило, можливо через небажання надавати Нафтогазу фінансові та інші гарантії, або забезпечення на суму реструктуризації. Внаслідок цього, на відміну від нашого комунального Теплоенергетика, вони досі не отримали номінацій (дозволу) від НАК «Нафтогаз України» на отримання природного газу.

Відповідно до кодексу газорозподільних систем відсутність номінацій (дозволу) означає, що приватне ДП Кіровоградтепло несанкціоновано відбирає природній газ з газотранспортної мережі і буде сплачувати за самовільно відібраний газ подвійну вартість. Чи перекладе підприємство в подальшому цю подвійну ціну на споживачів через тариф, або залишить як збитки – питання риторичне, але аргумент щодо збитковості завжди превалює над іншими при вирішенні питання щодо підвищення тарифів теплогенеруючих підприємств. У разі непогашення заборгованості, ВАТ «Кіровоградгаз», як оператор ГТС, на підставі кодексу газорозподільних систем має право вживати відповідних заходів щодо припинення несанкціонованого відбору газу приватним ДП «Кіровоградтепло». Тобто цілком можлива ситуація, що частина мешканців міста і закладів соціальної та гуманітарної сфер обласного центру знову залишаться без тепла.

Зазначу, що з боку місцевого самоврядування для повноцінної роботи ДП «Кіровоградтепла» створені майже «тепличні» умови: через пільги на оренду цілісного майнового комплексу (що належить до комунальної власності міста) підприємство майже безкоштовно ним користується, також реструктуризовано стару заборгованість по орендній платі, знято арешт з майнових активів, затверджено майже на 22% вищі тарифи на теплопостачання у порівнянні з комунальним підприємством Теплоенергетик.

За роз’ясненням ситуації разом з колегами по депутатському корпусу звернулися до дирекції ДП «Кіровоградтепло» «ЦНТІ УНГА» в Кропивницькому. Нам вдалося поспілкуватися з місцевим керівництвом, яке, зрозуміло, не вирішує всі питання. Проте, нам пообіцяли передати наші вимоги і стурбованість вищому керівництву ТОВ «ЦНТІ УНГА» і забезпечити пряму комунікацію з депутатами міської ради вже до найближчого сесійного засідання. Насамперед нас цікавить їхнє бачення виходу із ситуації, що склалася, а також чіткий і поетапний опис процесу реструктуризації боргів підприємства.

В разі подальшої бездіяльності керівництва підприємства у напрямку реструктуризації боргів і забезпечення безперебійного теплопостачання, не бачимо іншого виходу, як ініціювати процес повернення цілісного майнового комплексу, що переданий в оренду ДП «Кіровоградтепло», назад у комунальну власність міста.

Фото Александра Цертьего.
Фото Александра Цертьего.
Фото Александра Цертьего.
Фото Александра Цертьего.
Фото Александра Цертьего.
+4
Олександр Цертій. Мережа Фейсбук

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

%d блогерам подобається це: