Міський портал новин Кропивницького

Володимир Панченко виступив з публічною лекцією

222

Днями, в приміщенні обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є Маланюка, відбулась публічна лекція Володимира Панченка – професора Києво-Могилянської академії, народного депутата України Верховної ради першого скликання, громадського діяча.

 

Захід зібрав аншлаг, що й зрозуміло. У пана Володимира з нашим містом давні і теплі стосунки. Він якийсь час тут жив, викладав в ЦДПУ ім. В. Винниченка і зараз часто навідується в Кропивницький, тож має тут чимало друзів, однодумців, колишніх студентів. Наше місто Володимир Євгенович не оминає і з презентаціями своїх книг. Але це вперше, коли він читав у нас публічну лекцію.

Та й сам формат таких заходів ще не надто поширений у нас. Натомість, у великих містах, вже досить звичним способом провести з користю дозвілля є відвідування подібних лекцій у вечірній час. Лекції читають вчені на різноманітні теми – від квантової механіки і нейробіології в науково-популярному викладі, до мистецтвознавчих студій з розряду «як розуміти сучасне мистецтво».

Темою ж яку обрав для нашого міста Володимир Євгенович стала «Історія, що повторюється».
Адже лекція відбувалась дуже символічно першого грудня – дня коли незалежність України було легітимізовано всенародним референдумом і переконливою більшістю тих, хто проголосував «за». До того ж сам пан Володимир є членом Ініціативної групи «Першого грудня», до якої входять окрім нього ті, кого називають моральними авторитетами нації.

Як зазначив Панченко на початку викладу, не лише власне перше грудня, а й весь цей період року кінець листопада-початок грудня, насичений важливими для нашого народу і державності пам’ятними датами і подіями. До того ж протягом всього 2017 року ми відзначаємо 100-ліття української революції події якої перегукуються з сьогоднішнім днем багатьма аналогіями, тими самими викликами і невивченими уроками.
Але актуальні проблеми нашого суспільства і зокрема правлячих еліт пан Володимир прослідкував під час лекції і ще глибше аж у 17 столітті.

І загалом побудував свою лекцію довкола розкриття змальованих ще Юрієм Шевельовим в статті «Москва Маросейка» трьох основних ворогів України.
І ці вороги – Москва, Кочубеївщина і український провінціалізм.
Завершив лекцію Володимир Панченко крилатим виразом «Historia magistra vitae» (Історія вчителька життя) зазначивши, що вчителькою життя історія є лише для тих, хто є її добрим учнем, а інші ж приреченні раз ураз повертатись до одних і тих самих її уроків.

Замість гонорару за свою лекцію професор Панченко запропонував присутнім зробити внески на спорудження в нашому місті пам’ятника Юрієві Яновському.

Олена Горобець

Фото Сергія Якуніна

Докладніше в розділі Володимир Панченко виступив з публічною лекцією в Кропивницькому (ФОТО) — Інформаційний портал Кіровоградщини – Гречка – Новини Кропивницький на сайті gre4ka.info

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

%d блогерам подобається це: