8770 1200x800 2

Міський голова Кропивницького Андрій Райкович відзвітував у приміщенні міської ради  перед громадою про два роки роботи на посаді, про  досягнення та проблеми. Хоча першого року цього не булозроблено, що навіть дійшло до судової тяганини, яка гучно розпочалася і тихо закінчилася.

8775 1200x800 2

Оскільки проходив звіт у форматі ток-шоу  «Ми», то й розпочався він із відеопрезентації про життя  Кропивницького та роль у ньому очільника міста. Ну все як у Максюти, лише без застосування дрону. На жаль, слід відзначити, що звести життя у місті до рівня шоу, мабуть не варто. Прикривати  проблеми шоу-ефектами не дуже толерантно до проблем, що існують у житті простих мешканців Кропивницького.

Пересічні кропивничани піднімали питання зовнішнього освітлення, ремонту тротуарів, машин на тротуарах, «мало спортмайданчиків», «на центральному стадіоні пиво п’ють», «маршрутки для пенсіонерів – це дорого», говорили і про часто незадовільний технічний стан приватного громадського транспорту, і про розвиток медицини, і стихійну торгівлю як неприємне явище, яке варто побороти, і про великий плюс – придбання комунального транспорту, громадські активісти визнали, що «і як волонетер Райкович відбувся».  Та чи так це все насправді?

8772 1200x800 2

Переглянувши разом із кількома сотнями містян, котрі прийшли на свій публічний звіт, Андрій Райкович сказав про відео: «Це справедливо. Багато в обласному центрі  моментів, над якими ще доведеться працювати». Та деякі моменти створила сама нинішня влада: тяганина з декомунізацією, боротьбу за автономки, підвищила занадто тарифи. В цьому питання місто є лідером в Україні. І це ще не все.  в основному Кропивницький традиційно залишається містом великих обіцянок. Про доги та турнів і згадувати не варто.

«Ми звітуємо командою, це велика колективна праця, яка велася протягом двох складних років.  Найголовніше, – що в нас є план послідовних дій в єдиній системній програмі. Це основне досягнення в моїй роботі. Працювати треба напружено, щоденно, й однозначно – планово й командно», – зауважив міський голова. Він наголосив, що продуктивніше на другому році його керівництва почав працювати депутатський корпус.  А насправді через відірваність від простих людей він розколовся. Одні ніби думають про народ, а інші користуються пріоритетом прибування при владі. Розкол досі не подолано до кінця. І навряд чи заклики поступатися принципами варті уваги. Тимчасова оманлива тиша у владі не є гарантією можливих успіхів.

8778 1200x800 2

«Нам із секретарем міської ради Андрієм Табаловим удалося об’єднати дев’ять  політичних сил, це лише на користь громади. Завдяки їхній злагодженій роботі прийнято ряд важливих програм. Раніше робота була дещо хаотичною, нині маємо довгострокові програми», – наголосив очільник Кропивницького.

Зупинившись на досягненнях, прорахунках і перспективах в освіті та медицині, Андрій Райкович підкреслив нагальність  підготовки інвестиційних проектів, без чого просто  не можливо розбудувати місто.  Це дасть можливість об’єднати громаду й вирішити всі проблемні питання. Не оминув увагою й підготовку плану енергоефективності обласного центру – «це велика проблема і для комунальників, і для громади».  Але, якщо місто депресивне, то хіба реально заманити сюди великі інвестиції? Ця депресивність, на жаль, стає хронічною та відлякує інвестиції від міста. Медицина та освіта, на жаль, через побори та дорожнечу справляє враження невиліковної виразку, яку лікують гіпнотичними замовляннями.

8783 1200x800 2

Пройшовся міський голова і по 10 пріоритетах  розвитку зі своєї передвиборчої програми.

«Я впевнений, до кінця каденції вони будуть виконані стовідсотково, бо поряд зі мною – команда однодумців, які дійсно хочуть і здатні працювати на розвиток  нашого міста, на благо громади», – зазначив Андрій Райкович.

Нинішній бюджет обласного центру – понад  два мільярди гривень. Його замало для того, аби реалізувати всі проекти, але достатньо, щоб робити добрі справи вважає Андрій Райкович.  А чи торкнуться вони всіх? А чи варто як і нездійсненими обіцянками обкладатися програмами-прожектами?  Від порожніх обіцянок місто стомилося вже давно. Часті обміни досвідом з іншими містами спрацьовують на малий відсоток. А от порожньої балаканини та шоу вистачає на всіх.20171124 110221

Серед стратегічних  напрямків, які треба вирішувати першочергово, очільник міста назвав ремонти доріг і внутрішньодворових територій, ремонти в приватному секторі(!), приведення до належного стану зупинок  та заїзних кишень, розширення проїзду під аркою, щоб там не було заторів, капремонт мостопроводу на провулку Обїзному, що знаходиться в аварійному стані, придбання ще 10 великомісних автобусів, організація руху дорожнього транспорту, світлофори, розмітки, спортивні зали й майданчики, інвентар тощо. І звісно ж – робота з військовими – справжніми захисниками України, їх соціальний захист та реабілітація. Про це, до речі, звітується, що ми попереду всіх, але насправді у проблем є гострі кути.

«Найголовніше ж – прозора  відповідальна робота кожного на своєму місці. А з тими, хто не встигає в ногу з часом, з ними треба прощатися, треба виховувати ефективну молодь. Порядок – це моя основна вимога», – підсумував Андрій Райкович. Але виглядає це, як купа нових МАФів від очільника міста та його “любих друзів”. Бо якщо ми цього не розуміємо, То міський голова говорить, що це “на користь розвитку міста”. А як це зрозуміти, коли зиск лише окремому колу  осіб.

20171124 130856

Обіцянки все зробити до кінця каденції практично нереальні. Навіщо їх було давати? Та щоб побути у кріслі мера, покерувати, а ще кажуть у народі, що “пацани попросили”.  Вже укорінилася якась традиція прогнозованості міського вибору, і кажуть, що механізми такі є і вони працюють. Гіпноз та навіювання і досі діють на мешканців Кропивницького. А ще діє “перспектива великого вибору без вибору”. Буває, що обіцянки втілюються у місті навіть з ефектом навпаки, а цього кропивничанам дуже не хочеться.

Використані світлини з сайту “З перших вуст”