Міський портал новин Кропивницького

 «Мистецький світ»

211

 

29 листопада 2017 року у Кіровоградському обласному художньому музеї відкрилась експозиція «Мистецький світ», присвячена 55-ти річчю від дня народження члена Національної спілки художників України Юрія Гончаренка.

Народився художник 29 листопада 1962 року в Кіровограді. Навчався  в Кіровоградській дитячій школі імені Олександра Осмьоркіна, яку закінчив у 1980 році. Потім, до 1985 року – навчання на відділенні художнього оформлення Дніпропетровського державного художнього училища ім. Є. Вучетича. Під час навчання і після, пробує себе у різних напрямках – абстрактне формальне  та реалістичне мистецтво. У 1990 році Юрія Гончаренка приймають до Національної  спілки художників України. Він є учасником десятка Всеукраїнських художніх виставок. Твори майстра зберігаються в Кіровоградському обласному художньому музеї та міському художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна, приватних збірках України, Росії, Білорусії, Німеччини, Японії, Польщі, Ізраїлі.

Для його творчості характерні декоративність, знаковість, символічність. Його роботи вирізняє цікава авторська техніка та своєрідний симбіоз декоративного живопису і культури поп-арту, в них панує дух фантастичності, потяг до надзвичайного, таємничого і символічного. Твори  художника непересічні, в них градація різних кольорів: таємничість зелених різних відтінків, спалахи білого, ритміка червоного, прозорість блакитного… Колоризм його картин – наслідок чуттєвого сприйняття переживань, настроїв, що в ньому живуть. Про свої роботи  Юрій Гончаренко говорить: «Я хочу популяризувати українське мистецтво, кольорову гаму і символіку Кіровоградщини, щоб було видно, що мої твори зі степової зони, де випалена трава, сонце, тополі». Перебуваючи в колі актуальних творчих проблем, художник ніколи не втрачає глибинних, генетично закодованих у його підсвідомості зв’язків з народними традиціями.

У співавторстві із ще одним нашим земляком, мистецтвознавцем Олександром Босим, в 2003 році упорядкував та видав унікальний календар «Трипільське диво». Учасник обласних та всеукраїнських мистецьких пленерів. А  2010 рік стає знаковим для Юрія Борисовича Гончаренка – у номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» він стає лауреатом обласної премії в галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка за вагомий творчий доробок останніх років.

Твори,   які    представлені   в  експозиції  музею  –  це  живописні  картини  художника: «Натюрморт  під  калиновим  кущем»  (1988), «Автопортрет» (1989), «Світлиця» ( 2008),  Польові квіти» (2006),  «Арсенівка»  (2007)  та  твір  «Вечеря після стуку в двері» (1993), виконаний в авторській техніці, в якій останні роки працює автор.

Маючи великий творчий досвід, майстер в постійному пошуку, кожного дня виношує нові ідеї, прагне створювати щось своє, оригінальне, а в своїх роботах дає можливість глядачам самим осмислити зміст творів. Своєрідні за колірним вирішенням, незвичною структурою, його авторські декоративні композиції створюють щирий діалог  і взаєморозуміння автора та глядача.

 

Зберігач фондів І категорії                                                        

Кіровоградського обласного

 художнього музею

Ольга Шаповал

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

%d блогерам подобається це: