Сьогодні, 21 листопада, сплив термін подачі документів на посади менеджерів та продюсерів регіональних філій Національної суспільної телерадіокомпанії України, в які реорганізували обласні телерадіокомпанії.

За інформацією за вчора, 20 листопада, розміщеною на сторінці “UA: Суспільне мовлення”, у Кропивницькому документи на продюсера регіональної філії НСТУ (обласний телеканал) подала всього одна людина, а документи на менеджера (керівника) – жодна.

Як з’ясувалося під час телефонної розмови з нинішнім керівництвом обласного телеканалу Вадимом Мурованим та Оленою Квашею,  Олена подала документи на конкурсний відбір продюсера регіональної філії суспільного телебачення, а пан Мурований, який очолював обласну телерадіокомпанію останні сім років, вирішив не подавати.

Вадим Мурований (справа) з колегою Андрієм Богдановичем, фото зі соцмереж

“За останні сім років на посаді генерального директора телерадіокомпанії я втомився, тому прийняв таке рішення. На моє переконання, суспільне телебачення – це вимога часу, і я дуже хочу, щоб все вийшло так, як каже керівництво Національної суспільної телерадіокомпанії України. Але поки що я бачу, що умови регіональних каналів не стануть кращими. По-перше, вони перестали бути юридичними особами, а це значить, що ми не зможемо самі заробляти гроші,  в той час, як фінансування і  так обмежили і в подальшому збираються обмежити ще”, – сказав він.

Згідно з оприлюдненими умовами, телевізійники, які пройдуть за результатами конкурсу на керівні посади, працюватимуть паралельно й незалежно з метою роз’єднання функцій управління творчою та адміністративною частинами. Мінімальний оклад менеджерів і продюсерів філій становитиме 17 474 гривень, максимальний – 32 525 гривень.

Водночас наприкінці вересня керівник Національної  суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія заявив в ефірі “Громадського радіо”, що в наступному році суспільне мовлення отримає з держбюджету половину від потрібної суми, що дозволить вижити, але не дозволить розвиватися.