Міський портал новин Кропивницького

«День юного колекціонера»: демонстрація дитячих “скарбів”

195

01332Другий рік поспіль галерея «Єлисаветград» збирає у своїх стінах юних колекціонерів. Більше двох десятків дітей віком від шести до тринадцяти років представили свої скарби – пош­тові марки, монети, банкноти, футбольні картки, магніти, колекційні моделі машин і радянської військової техніки, конструктори, фігурки динозаврів і поні, серветки і обгортки від шоколаду…

Організатор виставки й власник галереї Микола Цуканов в чергове радіє дитячим захопленням і мріє, що  його захід невдовзі стане всеукраїнським. А покищо є вже один учасник з Дніпра.

Семирічна колекціонерка Анастасія Попова – учениця кіровоградської гімназії імені Шевченка – представила три десятки ляльок Барбі, серед яких і вінтажні красуні ще з далеких шістдесятих.

Насті її колекція дуже подобається. Зізнається, частіше грається новими ляльками, бо розуміє – старіші можуть легко зламатися. Але тим особливо не переймається, бо крім колекції, яку представила на виставці, вдома має «цілих три полиці ляльок».

Наймолодший учасник заходу Нестор Донський вразив не стільки своєю колекцією транспорту з «LEGO», скільки захопливою розповіддю про неї. Для шестирічного хлопчика самостійно зібрати машинку, інструкція до якої складається з трьохсот сторінок, напрочуд не складно, а навпаки захоплююче.

Цього року географія заходу розширилася і до галереї «Єлисаветград» зі своїми скарбами завітала родина з Дніпра. Дев’ятирічний Марк Черечеча зі своєю мамою Юлією привезли відразу дві сімейні колекції. Перша – зібрана дідусем – велика кількість марок і значків на автомобільну тематику. Друга – магніти з зоб­раженням міст і країн. Допомагає у справі дядько Марка, який часто ходить в далекі плавання.

– Колекціонування – це захоп­лююче хобі, доступне кожному. Як говорить китайська мудрість, хто має захоплення, той проживає два життя. Згоден із нею на всі 100%. Сьогодні той, хто прийшов до галереї, на кілька годин пов­ністю занурився у загадкове, захоплююче життя юних колекціо­нерів… Я б описав нинішній захід кількома словами: захоплююче, пізнавально, «заразливо». Той, хто не прийшов, однозначно програв! – підсумував організатор виставки, власник галереї «Єлисаветград» і водночас відомий меценат Микола Цуканов.

 

01334013350133601337

 

фото: галерея «Єлисаветград»

Було трохи і дорослих експозицій, але набагато менше ніж минулого року. Привітати та продемонструвати фрагменти своїх колекцій разом з юними завітали дорослі колекціонери Юрій Тютюшкін, Анатолій Авдєєв, Сергій Якунін, Михайло Бондар та інші

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

%d блогерам подобається це: