Представники підприємств та громадських організацій області підписалися під зверненням єпископа Кропивницького і Голованівського Марка до Президента, Прем’єр-міністра, голови Верховної Ради, голів Кіровоградської обласної державної адміністрації та обласної ради, а також міського голови Кропивницького з вимогою дати належну оцінку антиукраїнській діяльності представників православної церкви Московського патріархату в Україні (зареєстрована як Українська православна церква, хоча фактично підпорядковується Російській православній церкві, що називає себе “Руською” від слова “Русь”, – ред.).  

Про це пише відома волонтерка, голова ГО “Армія SOS”Оксана Червоная.

Мова про звернення єпископа Марка, в якому він обурюється тим, що серед підписантів вітальної телеграми Президенту країни-агресора – Володимиру Путіну, в якій ідеться про  вагомий вклад В. Путіна «в утверждение идеалов справедливости, мира и согласия между странами и народами», значиться і митрополит Кіровоградський та Новомиргородський Іоасаф.

І хоча прес-служба єпархії  у своїй відповіді на публікації звернення єпископа Марка в ЗМІ заявою про те, що  дійсно, 6 жовтня 2017 року ієрархи УПЦ приймали участь у засіданні Священного Синоду Руської Православної Церкви.  “Згідно Статуту, постійними членами Священного Синоду по кафедрі є: митрополити Київський і всієї України…”

“…Крім постійних членів Синоду, для присутності на одній сесії почергово викликаються тимчасові члени. Все це свідчить про духовну євхаристичну єдність Української Православної Церкви з іншими православними церквами та взагалі зі світовим Православ’ям”.

“Слід зауважити, що текст привітання на засіданні Синоду не обговорювався і члени Синоду ніякого звернення не підписували”. 

Дуже заплутано прес-служба натякає на те, що підписання таких телеграм є формальністю.

Проте позиції митрополита Іоасафа щодо “вкладу Путіна в мир і порозуміннями між країнами” прес-служба Кіровоградської єпархії так і не оприлюднила.

http://www.kypur.net/u-kropyvnytskomu-gromadskist-pidtrymala-zvernennya-do-prezydenta-shhodo-diyalnosti-moskovskogo-patriarhatu/